LOKALNY RYNEK KAS$PER

Data: 15 sierpnia 2015

LOKALNY RYNEK KAS$PER

Czy wiesz, że…

  • Otwarcie jednego dyskontu to likwidacja średnio 7 miejsc pracy w lokalnym handlu.
  • Otwarcie jednego supermarketu w danym miejscu powoduje w przeciągu roku likwidacje kilku sklepów.
  • Dyskonty i supermarkety korzystają z licznych udogodnień podatkowych, które dają im ogromną przewagę nad miejscowymi małymi i średnimi przedsiębiorcami i producentami.
  • Sieci znanych marek wypierają lokalną produkcję, zabierając im rynek zbytu i zaniżając ceny.

Właściciele dyskontów i supermarketów to w przeważającej większości zagraniczni inwestorzy.

Pieniądze, które zarabiają, wędrują daleko poza granice Polski i praktycznie nie powracają do lokalnych, małych lub średnich producentów, sprzedawców i innych przedsiębiorców. Ponadto duże firmy są w stanie narzucać bardzo niskie ceny (dumping) sprzedając na granicy opłacalności lub poniżej niej. Pojedyncze lokalne firmy i producenci nie są w stanie konkurować z nimi cenowo i po pewnym czasie muszą zakończyć swoją działalność.

Większość konsumentów nie jest świadoma tych problemów lub uważa je za mało istotne.

Tymczasem skutki takiego stanu rzeczy są dalekosiężne:

  • Brak lokalnego kapitału, który mógłby zostać przeznaczony na inwestycje w danym miejscu i na tworzenie nowych miejsc pracy.
  • Wzrost bezrobocia i wydatków na pomoc społeczną.
  • Mniejsze dochody dla samorządów, a w konsekwencji niższa jakość publicznych usług (służba zdrowia, edukacja, transport). Brak środków na realizowanie lokalnej strategii rozwoju społecznego i ekonomicznego.
  • Po pewnym czasie na rynku pozostają jedynie najwięksi gracze, którzy mogą dowolnie dyktować cenę i ofertę, ponieważ nie posiadają realnej konkurencji.
  • Mniejsza różnorodność dostępnych towarów i usług.

Dzięki KAS$PER firmy otrzymują możliwość skutecznego konkurowania z dużymi podmiotami w handlu i usługach. Celem KAS$PER jest stworzenie atrakcyjnej alternatywy dla klientów w stosunku do zakupów w dyskontach, supermarketach i innych dużych sklepach, a także dla sektora usług.

Wspierani są rodzimi przedsiębiorcy i producenci, którzy wykorzystują lokalne zasoby, zatrudniają miejscową siłę roboczą oraz tworzą nowe miejsca pracy, a jednocześnie płacą podatki w Polsce i inwestują swój kapitał u lokalnych przedsiębiorców i społeczności. Wszystko to sprzyja powiększaniu lokalnego dobrobytu i rozwojowi polskich regionów. Korzystanie z oferty rodzimych, małych firm to gwarancja wysokiej jakości, wspieranie lokalnej gospodarki i jej dynamicznego rozkwitu, a w konsekwencji inwestycja w przyszłość.

Lokalny rynek KAS$PER to sieć sklepów, producentów i usługodawców, wspólnie łączących swoje działania tak, aby stworzyć jak najlepszą ofertę dla klientów. Zasady jego działania są proste:

o Klienci są zachęcani poprzez system nagród zwany Rabatami do poszukiwania interesujących ich towarów lub usług przede wszystkim u firm należących do lokalnego rynku KAS$PER.

o Po dołączeniu do lokalnego rynku KAS$PER, klienci każdej z firm są potencjalnymi klientami pozostałych firm przynależnych do rynku KAS$PER.

o Klient za każdy zakup otrzymuje zwrot części środków, które może przeznaczyć na obniżenie ceny towaru lub usługi podczas kolejnych zakupów. Środki mogą zostać wykorzystane zarówno w sklepie, w którym Rabaty zostały przyznane, jak i w każdym innym należącym do lokalnego rynku KAS$PER.

o Każdy uczestnik programu KAS$PER jest nagradzany za działania, które pomogą pozyskać do niego nowych klientów i firmy. Zapewnia to stały i dynamiczny rozwój oferty towarów i usług na lokalnym rynku KAS$PER oraz systematyczny wzrost klientów.

PO WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW ZAJRZYJ NA STRONĘ: http://agrabla.pl/lokalny-portal-handlowy-kassper-eu/

Zostaw Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share This